Майбутнє торгівлі – за продавцями нового покоління

В умовах динамічних ринкових відносин актуалізується потреба в якісному трудовому потенціалі, кваліфікованих робітниках, здатних задовольняти сучасні вимоги роботодавців. Однією з найпоширеніших і затребуваних на ринку праці є робітнича професія «продавець».
Враховуючи зміни в суспільстві, торгівля вимагає не лише використання новітніх технологій та форм роботи, а й нового «обличчя магазину» – сучасного продавця, конкурентоздатного, компетентного, мобільного, креативного.
Йдучи у ногу з часом, щоб у повній мірі задовольнити ринок праці міста Житомира й області у кваліфікованих кадрах, Державний навчальний заклад «Житомирське вище професійне технологічне училище» на чолі з досвідченим керівником П. М. Градовським, здійснює якісну підготовку здобувачів освіти з професій: «Адміністратор; продавець продовольчих товарів» та «Продавець продовольчих та непродовольчих товарів».
Саме на задоволення сучасних потреб роботодавців нещодавно відбувся випуск групи, яка навчалася на базі повної середньої освіти за професією «Адміністратор; продавець продовольчих товарів».

 

Кожного року випускний вечір у нашому навчальному закладі – надзвичайне, урочисте, радісне свято. Так, у затишній, ошатній актовій залі навчального закладу, відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів кваліфікованих робітників здобувачам освіти випускної групи.
Позаду для кожного з випускників 1,5 роки цікавого, насиченого подіями навчання та незабутніх яскравих вражень:
• цікаві уроки теоретичного навчання – в естетично оформлених відповідно до вимог кабінетах;
• оволодіння навичками та уміннями на уроках виробничого навчання у навчальному «Магазині-майстерні», оснащеному сучасними робочими місцями продавця з продажу товарів традиційним методом через прилавок та самообслуговування, новітнім торговельно-технологічним обладнанням, торговими меблями та інвентарем, програмним забезпеченням;
• опанування виробничих технологій під час уроків виробничої практики на робочих місцях продавця кращих торговельних підприємств міста Житомира та області, з якими налагоджено постійний механізм соціального партнерства навчальним закладом;
• участь в учнівському самоврядуванні, гуртковій роботі, художній самодіяльності, спортивних змаганнях.
Поштовхом до фахового зростання випускників були проведення традиційних тижнів професійного спрямування, олімпіад з предметів професійно-теоретичної підготовки, майстер-класів, конкурсів фахової майстерності з професії «Продавець продовольчих товарів», під час яких вони навчалися, працювали, відпочивали, ставали дорослими, свідомими, відповідальними громадянами нашої незалежної України.
З вітальним словом до випускників звернувся директор училища Петро Михайлович Градовський, який тепло привітав випускників із закінченням навчання та побажав від щирого серця сміливо ступити на стежку дорослого життя, з упевненістю крокувати по сходах професійного зростання, взявши із собою свою мрію та отримані у навчальному закладі знання, уміння та навички.
Серед гостей свята – наші надійні соціальні партнери, представники роботодавців: торговельних підприємств ТОВ ТК «Полісся-Продукт», ТОВ «ЕКО», «Квартал», які забезпечують наших випускників не лише оплачуваними робочими місцями для проходження виробничого навчання та практики, а й відкривають широкі можливості для працевлаштування та кар’єрного зростання випускників.
Навчальний заклад активно сприяє та є стартом для кар’єри з професії «Продавець», допомагає влаштуватися на роботу в торговельних підприємствах будь-якого населеного пункту області, або відкрити свою власну справу. Продавець не залишиться без роботи, оскільки відкриваються нові магазини і є потреба в кваліфікованих продавцях.
Серед посад, які займають наші випускники – продавець продовольчих та непродовольчих товарів, продавець-консультант, старший продавець, касир торговельного залу, адміністратор, товарознавець, мерчандайзер, завідувач відділом, торговельний агент, керуючий магазином.
До винуватців свята на випускному вечорі звернулася заступник департаменту роздрібної торгівлі ТОВ ТК «Полісся-Продукт» м. Житомира Мосейчук Галина Володимирівна, яка подякувала за співпрацю адміністрації училища, побажала випускникам зайняти гідне місце в житті, наснаги, нових досягнень та запропонувала робочі місця для працевлаштування.
Щасливої життєвої дороги побажала випускникам класний керівник та майстер виробничого навчання Сичевська Ольга Василівна.
Найбільш хвилюючою була мить нагородження кращих випускників.
Грамотами за високі показники у професійному зростанні, активну участь у громадському житті училища, перемогу у загальноучилищному конкурсі у номінації «Надія профтехосвіти» були нагороджені Довінчук Тетяна, Горбик Аліна, Онуфрій Марина, Скоківська Аліна, Трохименко Тетяна, а також були відзначені подяками їх батьки та опікуни за зразкове виконання батьківських обов’язків у справі навчання та виховання.
Вже стало доброю традицією нагородження випускників, які стали найкращими під час проходження виробничої практики, іменною стипендією генерального директора ТОВ ТК «Полісся-Продукт» О. І. Раковича. За виявлену старанність, добросовісне виконання доручень під час виробничої практики у ТОВ ТК «Полісся-Продукт» були відзначені здобувачі освіти Скоківська Аліна, Трохименко Тетяна, Горбик Аліна.
Випускники училища матимуть можливість продовжувати у подальшому своє навчання у закладах ІІІ та ІV рівня акредитації завдяки тісній співпраці нашого навчального закладу з соціальними партнерами: Житомирським торговельно-економічним коледжем, Житомирським кооперативним коледжем бізнесу і права, Житомирській філії Київського інституту бізнесу і технологій, представники яких запросили випускників продовжити навчання в цих навчальних закладах без складання ЗНО за скороченим терміном 1,5 роки за спеціальностями: «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Товарознавство та комерційна діяльність», «Товарознавство в митній справі» та здобути освітній ступінь «молодшого спеціаліста», а далі продовжити навчання у Вінницькому торговельно-економічному інституті, КНТЕУ чи Полтавському університеті економіки і торгівлі за скороченою програмою.
Від імені всієї групи висловили щиру подяку усім наставникам та педагогам, які подарували за роки навчання найтепліші промені свої сердець, кращі здобувачі освіти групи АП-19 Онуфрій Марина та Трохименко Тетяна.
ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» щиро запрошує випускників шкіл на навчання за професіями: «Адміністратор, продавець продовольчих товарів» та «Продавець продовольчих та непродовольчих товарів».
Кажуть, якщо вдало обереш професію і вкладеш у неї душу, то щастя саме знайде вас. Запрошуючи здобувачів освіти на навчання, ми беремо на себе відповідальність за їх майбутнє професійне зростання. Ми хочемо бачити своїх випускників заможними, соціально захищеними, затребуваними на ринку праці.
Щасти вам, дорогі випускники, у добру путь! Натхнення, успіхів, досягнень!

Без категорії