Як відомо, без минулого немає майбутнього…
А найцікавішим куточком нашого училища є музей «Поліської слави». Його незмінним керівником є Прут Катерина Сергіївна, вихователь гуртожитку.
А почалося все з ідеї, яка ґрунтувалася на невгамовному ентузіазмі учасників навчально-виховного процесу училища. З цього й почалася робота над його створенням. Учні вели пошукову роботу, почали збір найрізноманітнішої інформації. Все це на стендах-експозиціях музею, який був урочисто відкритий 30 вересня 2010 року.
Відкриття музею стало новим етапом у пошуковій роботі педагогів і учнів. Наша учнівська молодь і зараз активно допомагає музею, розшукують і досліджують, самостійно проводять екскурсії…
За роки свого існування у нашому музеї побувало багато учнів і педагогічних працівників, почесних гостей, а також міжнародна делегація зі Швеції. Постійно проводяться зустрічі з відомими людьми.
Роль музейних експозицій – у збереженні традиційних базових цінностей старшого покоління, усвідомлення їх новими поколіннями. На сьогодні в нашому музеї «Поліської слави» є такі:
- ”Рушники вишивані прикрашають оселі, в їх мереживі славним традиціям жить”.
- ”Одягнімо вишиванки, друже, як одвічний предків талісман”.
- ”І квітли полотна, сміялись, в узори барвисті вкривались”.
- ”Вишиванка – поема життя, закодована вічність в узорах”.
- ”Хрестиком волинським мама вишиває Полісся милого віночки чарівні”.
- ”Домашнє начиння”.
- ”Житомирська королева квітів”.
- «Сторінками історії ліцею».
- «Кравченко В.Г.- збирач народних скарбів».
- «Випускники училища – учасники АТО» .
Музей, музейні експозиції, де здійснюється органічне поєднання завдань освіти і виховання, володіють могутніми засобами емоційно-інформаційного й естетичного впливу – реліквіями матеріальної та духовної культури.
Енергетика предметного пласту історико-культурної спадщини безпосередньо впливає на відвідувача, проходить через його «жар серця» та «холод розуму» і є альтернативною інформацією монополії слова в спілкуванні з учнівською аудиторією.
Адже, відомий педагог писав: «Вогонь розпалюється вогнем, особистість формується особистістю».
Ми не зупиняємося на досягнутому, а продовжуємо вести пошукову роботу, щоб і далі відкривати нові експозиції.
Запрошуємо усіх до нашого музею. Ми завжди раді творчій співпраці!