Волонтерство

Сьогодні, однією із важливих ланок виховної роботи сучасного навчального закладу є розвиток волонтерського руху!

ДНЗ «Житомирське ВПТУ» – активний волонтер!

«Будьмо добріші, коли це можливо, а це можливо завжди!» – саме за таким принципом функціонує волонтерська діяльність ДНЗ «Житомирське ВПТУ».

Вже декілька років поспіль в учнівському самоврядуванні училища діє новий центр «Волонтер» (керівник Президент Учнівського Самоврядування училища), появу якого зумовила важка ситуація у нашій країні з часів Майдану та антитерористичної операції на Сході України. Центр «Волонтер» керує роботою, спрямованою на популяризацію волонтерської діяльності, організацію волонтерських акцій серед учнів училища. До роботи центру залучені також і педагогічні працівники училища, такі, як: заступник директора з навчально-виховної роботи Мельниченко Л.В., практичний психолог Пліс С.В., соціальний педагог Ковальчук Я.В., волонтер (майстер в/н) Піхоцька О.В., волонтер (майстер в/н) Ліневич Н.І., бібліотекарі та інші педагогічні працівники.

ДНЗ «Житомирське ВПТУ» має налагоджену співпрацю та потужну систему партнерської волонтерської діяльності «Допоможи Героям!» з волонтером військового шпиталю Іщук С.І. та спеціалістами таких ГО щодо спільних планів дій, відповідних програм, проектів, висвітлення в засобах масової інформації (https://www.facebook.com/svetlana.ischuk) для розвитку окремих напрямів діяльності, як: ВСМГО «Християнська Асоціація Молодих Людей України» – YМСА України» за проектами та програмами «Волонтерство», «Права молоді», «Шлях до миру».

Разом з волонтером Іщук Світланою Іванівною постійно проводимо патріотичні акції та акції допомоги пораненим у військовому шпиталі, долучаємося до добрих справ – всеукраїнських флешмобів, наприклад, «Напиши лист пораненому».

В училищі, зокрема в музеї «Поліської Слави» проводимо зустрічі з волонтерами, учасниками АТО, серед яких і наші випускники-учасники АТО; батьки-учасники АТО учнів. Мета діяльності музею – залучення молодого покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу; формування освіченої творчої особистості; виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу. Музей Поліської Слави нараховує більше П’ЯТИСТА експонатів та структурно складається з  двох  відділів: відділ етнографії та фолькльору; історико-краєзнавчий відділ. Відділ етнографії та фольклору нараховує шість експозицій: «Рушники вишивані прикрашають оселі, в їх мереживі славним традиціям жить»; «Вишиванка –  поема життя, закодована вічність в узорах»; «І квітли полотна, сміялись, в узори барвисті вкривались»; «Одягнімо вишиванки, друже, як одвічний предків талісман»; «Хрестиком волинським мама вишиває Полісся милого віночки чарівні»; «Домашнє начиння». Історико-краєзнавчий відділ: «Житомирська королева квітів»; «Сторінками історії ліцею»; «Кравченко В.Г.- збирач народних скарбів»; «Випускники училища – учасники АТО» –  експозиція присвячена випускникам училища різних років, які брали та беруть на даний час участь у проведенні Антитерористичної операції на Сході України. Окрема сторінка експозиції присвячена заступнику начальника штабу аеромобільно-десантного батальйону 95 окремої аеромобільної бригади, капітану Заброцькому Вадиму Йосиповичу – випускнику нашого навчального закладу 1996 року, який трагічно загинув під час виконання службових обов’язків 13 травня 2014 року на околиці села Октябрське Донецької області. Відомості про загиблого в зоні АТО із числа випускників училища Заброцького Вадима Йосиповича, 17.06.1979 р. н.  с. Світин Житомирського району: випускник 1997 р. «Електромонтажник силових мереж та електроустаткування»; капітан, заступник начальника штабу АЕБ 95 ОАБ Високомобільних десантних військ ЗСУ; загинув 13 травня 2014 року на околиці с. Октябрське Донецької області. Під час руху колона десантників, яка супроводжувала розрахунки 82-мм мінометів та продовольство на блокпости, близько 12.30 була обстріляна терористами зі заздалегідь підготовлених позицій з підствольних гранатометів та щільним прицільним вогнем зі стрілецької зброї; Указом Президента України від 20.06.2014 р. «за особисту мужність та героїзм, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу», Вадим Заброцький нагороджений орденом «За мужність» Ш ступеня посмертно.

Співпраця училища з ВСМГО «Християнська Асоціація Молодих Людей України» – YMCA України – це лідерство, волонтерство, допомога дітям-переселенцям, спорт, скаутинг, тенсінг, творчість, дитячі і молодіжні табори. Результати співпраці з ВСМГО «Християнська Асоціація Молодих Людей України» – YMCA України: Сертифікати учасників і тренерів: семінари «Шлях до миру»; Школи Волонтерів YMCA України за міжнародним тренінговим курсом «SIDA» (Швеція) «Молодь у дії – 4»  – «Права людини та їх адвокація» (як захищати права людини; міжнародні стандарти надання гуманітарної допомоги дітям; успішна адвокація місцевих ініціатив та програм;); семінар з написання проектів та мінігрантів «SIDA»;  тренінг “Майстерня просвітницьких програм з прав дитини YMCA України” (2016 р.).

Проводили спільну акцію з молодіжною організацією «21 покоління» під гаслом: «Добрі справи» (допомагали учням-переселенцям, проводили збір коштів на лікування учнів училища).

Також відбулася спільна акція з товариством «Червоний хрест» під назвою: «5 картоплин»  (допомога учасникам АТО).

Ще ми дієво співпрацюємо з МГО «АСЕТ» за допомогою волонтера училища Ліневич Н.І. від організації, де наші стали сертифікованими волонтерами-тренерами.

Ми активно беремо участь у реалізації щорічного загальноучилищного проекту «Моя країна – Україна», у дні вишиванки, у флешмобах, патріотичних акціях, виставках, відкриттях музейних експозицій.

З Міжнародною громадською організацією «Останній дзвінок» проводимо патріотичні акції «Гарний час для доброти» (допомога учням-переселенцям училища).

Діяльність волонтерського руху училища на цьому не припиняється, ми завжди готові до нових добрих справ, адже, як говорить волонтер Світлана Іванівна Іщук: «Гарний приклад гарних людей завжди надихає на гарні справи!». Тож, приєднуйтеся!..

Керівник центру «Волонтер» – Президент Учнівського Самоврядування училища

Координатори центру «Волонтер»:

Заступник директора з навчально-виховної роботи Мельниченко Л.В.

Практичний психолог Пліс С.В.